godlo MKiDN logoCEA bip 
4 listopada 2021
Spread the love

Galeria 4Arte zaprasza na wernisaż 12.11.2021 o 19:00, Galeria 4 Arte, Częstochowa, ul. 1 Maja 27 wystawy malarstwa i ceramiki rodzeństwa Nowakowskich. Wieczór uświetni występ muzyczny Darii Pacudy.

3

Zdjęcie 2 z 4

Ewelina Nowakowska, urodzona w Częstochowie, Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Architektury Wnętrz (2007r.) oraz Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts de Dijon na kierunku Design. Aneks do dyplomu w pracowni malarstwa prof. Ewy Kutermak-Madej i prof. Michała Misiaka. Od roku 2008 prowadzi własne studio projektowe – Pracownia Nova, w zakresie architektury wnętrz. Obok działań projektowych, w swojej podkrakowskiej pracowni zajmuje się ceramiką artystyczną oraz malarstwem. Najważniejsze wystawy malarstwa:
2013 – zbiorowa wystawa Hogarth Worldwide Biannual „Urban New Faces” w Nowym Jorku, 2014 – trzecia nagroda za obraz Universe na wystawie: 11th National Juried Exhibition w Nowym Jorku przyznana przez juror Lauren Hinkson z Guggenheim Museum Nyc.
Karol Nowakowski, urodzony w Częstochowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydziału Ceramiki i Szkła oraz Universidad del País Vasco w Bilbao. Specjalizuje się w tradycyjnych, różnych formach wypalania ceramiki wraz z budową pieców głównie opalanych drewnem m.in. typu: Anagama, Pit Firing, Raku itp. Prowadzi zajęcia z: ceramiki użytkowej i artystycznej, podstaw projektowania ceramiki, rzeźby oraz muralu w Liceum Plastycznym w Częstochowie.
Posiada własną pracownię pod Częstochową, w której tworzy i wypala artystyczne formy ceramiczne. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych jak i zagranicznych m.in: – Międzynarodowa wystawa: The Hogarth Biannual „Urban new faces”, Nowy York, – “Bridging Traditions”, Torpedo Factory Art. Center Waszyngton, – “Obrazy Ognia”, BWA Galeria Design Wrocław, – “Wrocławska ceramika użytkowa”, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa.
Daria Pacuda jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny
i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, uczyła się w klasie skrzypiec u dr hab. Łukasza Błaszczyka. Jest laureatką II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych – Talents for Europe na Słowacji i wyróżnienia oraz nagrody specjalnej w I Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej. Jest członkiem zespołów: Primuz Chamber Orchestra, Jacek Stęszewski Trio, Superkocik. Daria koncertowała z wieloma artystami takimi jak: Krzysztof Cugowski, Krzesimir Dębski, Jacek Królik, Anna Jurksztowicz, Adam Makowicz, Kevin Kenner.