godlo MKiDN logoCEA bip 
4 lipca 2022
Spread the love

Wystawa „Światy bezpodstawne” Aleksandra Szumlasa została udostępniona w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie w terminie od 2 lipca do 8 sierpnia 2022 roku.

To moja pierwsza autorska wystawa ‒ przyznaje artysta. Do pokazania swoich prac skłoniła mnie ciekawość skonfrontowania swojej twórczości z krytyką zewnętrzną. Bo czy moja twórczość jest „ładna”? Przyznam, że tego nie wiem, ale pokładam nadzieję w tym, że jest prawdziwa, że nic prócz mnie nie stoi pomiędzy źródłem obrazu, a widzem.

Aleksander Wiktor Szumlas urodził się w 2001 roku w Częstochowie. W 2021 roku zdobył dyplom z wyróżnieniem w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie w zakresie muralu. Aktualnie kształci się w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Malarstwa. Ma na swoim koncie artystycznym wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Galerii Galicja w Krakowie, Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Uczestniczył w Stażu Europejskiego Centro de Formacao Profissional para a Industria Ceramica w ramach projektu Erasmus+ w Caldas da Raihna w Portugalii w 2019 roku. Zrealizował wówczas projekt pod tytułem „Nowoczesne projektowanie produktu folkowego w wielokulturowej Europie”.

Autorem fotografii jest Łukasz Kolewiński.
ŹRÓDŁO: https://gaudemater.pl/swiaty-bezpodstawne-aleksander-szumlas/