godlo MKiDN logoCEA bip 
15 września 2022
Spread the love

W okresie od 1 sierpnia do 12 sierpnia 2022 kolejna grupa  nauczycieli z Zespołu Szkół Plastycznych wzięła udział w mobilności kadry w ramach projektu Erasmus + „Angielski w szkole artystycznej. Im lepszy nauczyciel, tym lepszy uczeń” w  Executive Training Institute na Malcie.

Uczestniczki, Julita Korczyńska-Górawska i Anna Wylężałek wzięły udział w dwóch różnych kursach:

  • Fluency & Language Developement for Education Staff: Julita Korczyńska
  • Methodology Revisited, Revitalised and Re-energised –  Anna Wylężałek

Wyjazd miał na celu podniesienie umiejętności językowych umożliwiających swobodną komunikację w języku angielskim, wzrost kompetencji metodycznych w nauczaniu języka angielskiego,  poznanie kultury i edukacji europejskiej, wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami z różnych krajów oraz możliwość osobistego spotkania z  historią, kulturą i sztuką maltańską.

Zajęcia w formie warsztatów z wykorzystaniem tablicy interaktywnej odbywały się w szkole ETI w St. Julian’s w godzinach od 9.00 do 14.30, w małych międzynarodowych  grupach Kursy zarówno językowy jak i metodyczny, były dla uczestniczek nad wyraz interesujące i satysfakcjonujące. Prowadzone przez profesjonalną kadrę nauczycielską, każdego dnia stanowiły wyzwanie zdobywania nowych umiejętności i radzenia sobie z nowymi zadaniami edukacyjnymi, technologicznymi i interpersonalnymi. Zdobyte umiejętności będą z pewnością wykorzystane przez uczestniczki w dalszej pracy. Szczególnie cenna była dla uczestników możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z kolegami-pedagogami z różnych krajów Unii Europejskiej.

Wspaniałym doświadczeniem były też liczne wycieczki do najciekawszych atrakcji turystycznych Malty m.in.: stolicy wyspy Valetty ze słynną katedrą św. Jana w której znajdują się  obrazy Caravaggia, średniowiecznego miasteczka Mdina, wysp Gozo i Comino i wielu innych przepięknych miejsc licznie odwiedzanych przez turystów z całego świata. Była to również doskonała okazja do praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności językowych.

Wszyscy nauczyciele zgodnie oświadczyli, że chętnie wezmą udział w kolejnych mobilnościach w celu  dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.