Starej Pomarańczarni... Wiktoria!!!
Dodane przez Maciek dnia 19/03/2016
W sobotę, 5 marca 2016 o godz. 11.00, spod Starej Pomarańczarni w Parku Łazienki Królewskie  w Warszawie,  wyruszył wyjątkowy Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk), w którym wzięła udział jedna z uczennic naszej szkoły. Wiktoria Morawska znalazła się w niezwykłej sytuacji ponieważ pomimo tradycyjnych zasad rekrutacji (co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe) jej dotychczasowe osiągnięcia zostały dostrzeżone i otrzymała zaproszenie.
Spacer ten był jednym z ponad 70 Spacerów Mentoringowych, odbywających się tego samego dnia w różnych częściach świata. Jego wyjątkowość polega na unikatowej formule wspólnych Mentoringowych Spacerów, osoby dzielącej się swoim doświadczeniem (Mentora/Mistrza) i osoby mentorowanej/pobierającej porady (Mentee/Ucznia).
Treść rozszerzona
W sobotę, 5 marca 2016 o godz. 11.00, spod Starej Pomarańczarni w Parku Łazienki Królewskie  w Warszawie,  wyruszył wyjątkowy Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk), w którym wzięła udział jedna z uczennic naszej szkoły. Wiktoria Morawska znalazła się w niezwykłej sytuacji ponieważ pomimo tradycyjnych zasad rekrutacji (co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe) jej dotychczasowe osiągnięcia zostały dostrzeżone i otrzymała zaproszenie.
Spacer ten byłjednym z ponad 70 Spacerów Mentoringowych, odbywających się tego samego dnia w różnych częściach świata. Jego wyjątkowość polega na unikatowej formule wspólnych Mentoringowych Spacerów, osoby dzielącej się swoim doświadczeniem (Mentora/Mistrza) i osoby mentorowanej/pobierającej porady (Mentee/Ucznia).
Mentorką uczennicy naszej szkoły została Beata Krawczyk- Dyrektor Zarządzająca Mainfreight Poland.
Dzień po spotkaniu udzielała ona wywiadu w "Strefie Szefa" radia TOK Fm z Marzeną Mazur. http://audycje.tokfm.pl/audycja/Strefa-Szefa/31
W roli Mentora lub Mentorki wcieli  się wybitni Liderzy i Liderki oraz Najwyższa Kadra Zarządzająca, reprezentująca świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich. W roli Mentees były kobiety, które chcą zmieniać świat oraz swoją rzeczywistość na lepszą, dla siebie i innych. Mentees powinny mieć co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, ambicje rozwoju zawodowego i osobistego oraz chęć inspirowania innych do wzmacniania siebie oraz społeczności/networku, w którym działają. Będzie to unikalna okazja dla Mentee do przeprowadzenia rozmowy i posłuchania dobrych porad od Mentora – osoby z większa wiedza życiową i zawodowa.
– Uczniowie Arystotelesa prowadzili z nim dyskusje spacerując po promenadzie nieopodal szkoły, bo  wierzyli, że spacerowanie angażuje ciało i ducha, wpływając na kreatywność. Od 2012 roku nasz spacer wpisał się w kalendarz wydarzeń Łazienek, które przez lata służyły wymianie intelektualnej  – mówi dr Daria Mejnartowicz, ponownie Flag Bearer Global Mentoring Poland. Przed i po spacerze będzie okazja do poznania, porozmawiania z ciekawymi  i inspirującymi osobami. Będzie to wyjątkowo motywacyjne wydarzenie. W tegorocznej edycji, wezmą również udział przedstawiciele 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce i będących uczestnikami  Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIn. Więcej
Pomysłodawcą Global Mentoring Walk była Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA w 1997 roku, partnerka biznesowa jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata, Oprah’y Winfrey. Geraldine Laybourne w Polsce najbardziej może się kojarzyć jako kreatorka i pierwsza właścicielka telewizyjnego kanału dziecięcego Nickelodeon. Wypełniony od rana do nocy grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała, żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat i trwa już prawie 20 lat.
5 marca, Global Mentoring Walk odbył się w ponad 70-u miastach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Haiti, Libanie, Malezji, Gwatemali, Liberii, Peru, Katarze, Vanatu, Zimbabwe, Saint Lucia, Togo, Kambodży, Ghanie, Tajlandii, Jemenie, Ugandzie, Malezji, Egipcie, Ugandzie, Indiach, Kenii, Kamerunie. Wszędzie tam gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices, a więc także w Polsce. Podczas wspólnej przechadzki, Mentorzy i Mentees będą dyskutować na temat swoich wyzwań zawodowych, dzielić się doświadczeniami i budować relację Mentor/Mentorka – Mentee.