Edukacyjna podróż do Auschwitz - Birkenau - Kraków
Dodane przez Maciek dnia 14/04/2018
6 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Auschwitz - Birkenau połączona ze zwiedzaniem Krakowa. W wyjeździe wzięło udział 24 uczniów z klasy IVab i 2 uczniów z klasy IIIb.
W Auschwitz – Birkenau wraz z przewodnikiem miejscowym zwiedziliśmy wystawy stałe oraz obiekty na teranie obozu macierzystego Auschwitz I, najważniejsze obiekty poobozowe w obozie Auschwitz II – Birkenau: baraki więźniarskie, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów II i III.
W Krakowie odbyliśmy spacer drogą królewską, zobaczyliśmy: Zamek Królewski – dziedziniec i Katedrę Królewską; ul. Kanoniczną z domem Jana Długosz;, ul. Grodzką – barokowy kościół św. Piotra i Pawła, romański kościół św. Andrzeja; kościół Franciszkanów z witrażami projektu Stanisława Wyspiańskiego; ul. św. Anny – Collegium Maius; Rynek Główny – Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Mariacki; ul. Floriańską z domem Jana Matejki, Bramę Floriańską i Barbakan. Po zakończeniu zwiedzania odbyliśmy spacer krakowskimi Plantami powstałymi w miejscu dawnych murów obronnych.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Renata Kasprzycka i  p. Paweł Kolmas.
Zapraszamy do GALERII