Nasza Szkoła wraca z sukcesami z GOLDEXPO 2018 w Warszawie
Dodane przez Maciek dnia 07/10/2018
Targi Gold Expo 2018 w Warszawie …wyróżnienie uczennicy i wielki sukces naszego profesora…
W dniach 03-06.10.2018 Zespół Szkół Plastycznych uczestniczył w targach „Gold Expo 2018” w Warszawie. Prezentowane były prace dyplomowe naszych uczniów oraz w Galerii „Młody Talent” wyróżniane i nagradzane prace archiwalne uczniów i absolwentów szkoły.
Szkołę reprezentowali: Dyrektor Anna Maciejowska, Jacek Gawlak oraz Radosław Wójcik.
Targom „Gold Expo” towarzyszył konkurs organizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego, „Złoto i srebro w Rzemiośle” , pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego tematem było „CZERWIEŃ TO MIŁOŚĆ, BIEL TO SERCE CZYSTE, PIĘKNE SĄ NASZE BARWY OJCZYSTE”.  W konkursie brało udział 5 uczniów wykonując 5 prac. W kategorii juniorzy wyróżnienie otrzymała:
Natalia Kowalska z klasy V ab praca wykonana pod kierunkiem Radosława Wójcika i Jacka Gawlaka.
Ponadto w kategorii seniorzy, którego tematem była „NIEPODLEGŁA” – III nagrodę zdobył nasz nauczyciel jubilerstwa, kierownik sekcji Jacek Gawlak.
To jednak był początek dobrych wiadomości…
Profesor Jacek Gawlak otrzymał również tytuł „ZŁOTNIK ROKU 2018” oraz „Medal Św. Eligiusza”, które to nagrody są najwyższymi odznaczeniami przyznawanymi raz w roku przez Związek Rzemiosła Polskiego.
Nasze stoisko odwiedziło wielu znakomitych gości reprezentujących Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz struktury Rzemiosła. Otrzymaliśmy bardzo pochlebne recenzje na temat naszej pracy z uczniami oraz samej ekspozycji. Jednocześnie odbywały się rozmowy na temat przyszłości i współpracy szkolnictwa artystycznego z całą branżą złotniczą w Polsce.
Zdobyte nagrody potwierdzają, że prace naszych uczniów oraz praca nauczycieli jest dostrzegana i licznie nagradzana. Spotkaliśmy się z wieloma pochwałami z czego jesteśmy bardzo dumni.
Zapraszamy do udziału w najbliższej edycji konkursu, który będzie towarzyszył targom Amberif  2019 w Gdańsku.


Zapraszamy do naszej GALERII